Ελληνοφρένεια
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελληνοφρένεια


 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Ενημέρωση από το https://ellhnofrenia.all-up.com Τις τελευταίες ημέρες είχαμε πολλά δυσάρεστα με τις εξελίξεις των filehosts. Αρχικά με το κλείσιμο ενός εκ των μεγαλύτερων file hosting sites του Megaupload, και στην συνέχεια με τις αποφάσεις των Filesonic που πλέον απενεργοποίησε το file sharing και του Fileserve, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κατεβάσεις τίποτε άλλο πέρα από τα δικά σου αρχεία. Για τον λόγο αυτό ζητούμε την κατανόηση και την στήριξή σας. Παρακαλούμε να κατεβάζετε αρχεία από τα άλλα file hosting sites που υπάρχουν σε κάθε ταινία ή cd, μέχρι να μπορέσουμε και εμείς σύντομα να βρούμε κάποια λυση στο πρόβλημα που δημιουργήθηκε. Με εκτίμηση https://ellhnofrenia.all-up.com

 

 ΠΙΣΩ ΠΟΡΤΑ (2000)

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
agellikh1
Uploaders
Uploaders
agellikh1



ΠΙΣΩ ΠΟΡΤΑ  (2000) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΙΣΩ ΠΟΡΤΑ (2000)   ΠΙΣΩ ΠΟΡΤΑ  (2000) Icon_minitimeΠαρ 23 Μαρ 2012, 22:13

Πίσω πόρτα (2000)
Κοινωνική

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Σκηνοθεσία:Γ.Τσεμπερόπουλος
Σενάριο:Nτένης Ηλιάδης-Γ.Τσεμπερόπουλος
Μουσική:Μάριος Στρόφαλης

Ηθοποιοί: Κων/νος Παπαδημητρίου,Αντώνης Καφετζόπουλος,
Αλεξανδριανή Σικελιανού,Xάρης Σώζος,Ιεροκλής Μιχαηλίδης.....
Υπόθεση:Στο δεύτερο μέρος της δεκαετίας του ΄60, όταν πρωτοφτάνει το κίνημα των sixties στην Αθήνα, οι αλλαγές στη ζωή του 13άχρονου Δημήτρη είναι σαν κινούμενη άμμος. Στην αρχή της ταινίας χάνει τον πατέρα του και πρέπει να ωριμάσει απότομα. Προσπερνώντας την εφηβεία, προσπαθεί να γίνει γρήγορα "άντρας" χωρίς όμως να προβλέψει ότι δεν αλλάζει μόνον ο ίδιος αλλά όλοι και όλα, γύρω του. Το να είσαι πιτσιρικάς και να πρέπει να σταθείς στο ύψος των περιστάσεων των μεγάλων, κρύβει μεγάλη αγωνία. Οι ενστικτώδεις αντιδράσεις που πνίγονται, οι τολμηρές σκέψεις που δε γίνονται πράξη, οι πρώτες εμπειρίες και οι πρώτες προδοσίες, σου βάζουν φωτιά που πρέπει να εκτονωθεί, ή και να εκραγεί" Η Πίσω Πόρτα είναι μια ταινία εποχής που δε χαρακτηρίζεται από θύμηση ή νοσταλγία. Η κάμερα δεν περιγράφει την περίοδο εκ των υστέρων, αλλά "ζει" με το Δημήτρη τις επιμέρους ιστορίες, με αμεσότητα, σαν να συμβαίνουν τώρα. Παρακολουθώντας τον να μεγαλώνει, η ιστορία ξετυλίγεται σε δυο χρόνους: στο τώρα που διαρκεί δυο χρόνια και στο αργότερα που διαρκεί λίγους μήνες. Η αφήγηση τού τώρα διακόπτεται λίγες φορές από σύντομες σκηνές τού αργότερα, μέχρι που οι δύο χρόνοι συναντώνται.


AVI File Details

Name.........: Piso porta (2008).avi
Filesize.....: 973,696,630
Runtime......: 1:35:57
Video Codec..: DivX
Video Bitrate: 1216 kb/s
Audio Codec..: 0x0055(MP3) ID'd as MPEG-1 Layer 3
Audio Bitrate: 128 kb/s (64/ch, stereo) CBR
Frame Size...: 720x480

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]




Pass:agel59
1η δημοσίευση 15Dec. 2007, 22:24by agellikh1GF

Για οποιο πρόβλημα υπάρχει με τα Links μου, στείλτε μου ένα pm.
Μην ξεσκιζετε τα rar μου Ρεεεεεε.......

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Έχει επεξεργασθεί από τον/την agellikh1 στις Κυρ 04 Ιαν 2015, 16:35, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
passionata
Admin
Admin
passionata



ΠΙΣΩ ΠΟΡΤΑ  (2000) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΙΣΩ ΠΟΡΤΑ (2000)   ΠΙΣΩ ΠΟΡΤΑ  (2000) Icon_minitimeΚυρ 25 Μαρ 2012, 10:44

1-1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΠΙΣΩ ΠΟΡΤΑ (2000)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΚΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ…
» Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΥΑΚΙΝΘΟΥ - ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΘΑ΄ΧΩ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (12/2006)
» ΠΙΣΩ ΜΟΥ Σ' ΕΧΩ ΣΑΤΑΝΑ (1971)
» ΣΥΛΛΟΓΗ - Ό,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ 2000 (2 Cd) (2000)
» πισω απο τις εξελιξεις

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ελληνοφρένεια :: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ-
Μετάβαση σε: