Ελληνοφρένεια
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελληνοφρένεια


 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Ενημέρωση από το https://ellhnofrenia.all-up.com Τις τελευταίες ημέρες είχαμε πολλά δυσάρεστα με τις εξελίξεις των filehosts. Αρχικά με το κλείσιμο ενός εκ των μεγαλύτερων file hosting sites του Megaupload, και στην συνέχεια με τις αποφάσεις των Filesonic που πλέον απενεργοποίησε το file sharing και του Fileserve, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κατεβάσεις τίποτε άλλο πέρα από τα δικά σου αρχεία. Για τον λόγο αυτό ζητούμε την κατανόηση και την στήριξή σας. Παρακαλούμε να κατεβάζετε αρχεία από τα άλλα file hosting sites που υπάρχουν σε κάθε ταινία ή cd, μέχρι να μπορέσουμε και εμείς σύντομα να βρούμε κάποια λυση στο πρόβλημα που δημιουργήθηκε. Με εκτίμηση https://ellhnofrenia.all-up.com

 

 ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2

Πήγαινε κάτω 
+2
artageo
ompama 45
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ompama 45
Uploaders
Uploaders




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Icon_minitimeΔευ 06 Μαρ 2017, 03:26

ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 UqD4hy1




Συμμετέχουν: Παντελης Θαλασσινος, Δημητρης Ζαχαριουδακης, Μιχαλης Κουνάλης, Γιώργης Μανωλιουδης
Ο Νίκος Ταβερναράκης ασχολείται ενεργά με τον χώρο της μουσικής δεκαεννιά χρόνια μέσα από την σύνθεση τον στίχο, αλλά και από την ερμηνεία. Έχοντας στο ενεργητικό του έξι προσωπικά CD στα οποία έχουν ερμηνεύσει τραγούδια του τόσο σε στίχο όσο και σε μουσική, πολλοί και καταξιωμένοι καλλιτέχνες σε ένα έντεχνοπαραδοσιακό μοτίβο. Ονόματα όπως Π. Θαλασσινός, Ν. Ζιώγαλας, Μ. Πασχαλίδης, Μ. Κώτη, Μ. Τζουγανάκης, Β. Σκουλάς, Β. Σταυρακάκης, Γ. Μανωλιούδης, Γ. Παπαδάκης και πολλοί άλλοι, συγκαταλέγονται μέσα στα μουσικά άλμπουμ του Νίκου Ταβερναράκη. Τραγουδοποιός με ιδιαίτερες ευαισθησίες ντύνοντας τα τραγούδια του με μουσικά χρώματα καλώντας τον ακροατή να συνταξιδέψει μαζί του. Σήμερα έρχεται με ένα ακόμα προσωπικό του CD με τίτλο «Η Δική μου η Αλήθεια Κρύβεται στα Παραμύθια» να μας μιλήσει, να μας ταξιδέψει και να μας κάνει να ονειρευτούμε. Για πρώτη φορά αναλαμβάνει το βάρος της ερμηνείας των τραγουδιών καλώντας μας να γίνουμε συνοδοιπόροι καθώς δίπλα του βρίσκονται ιδιαίτεροι ερμηνευτές όπως ο Παντ. Θαλασσινός , ο Γιώρ. Μανωλιούδης, ο Μιχ. Κουνάλης & ο Δημήτ. Ζαχαριουδάκης. Το CD αυτό περιλαμβάνει οκτώ τραγούδια και μέσα σε αυτά βρίσκονται δυο τραγούδια τα οποία γράφτηκαν όταν γεννήθηκαν τα δυο του παιδιά Η Φραντζέσκα & ο Νικόλας.
Επίσης σε αυτό το CD συμμετέχει και η μικρή του κόρη η Φραντζέσκα με μια απαγγελία δίνοντας την έναρξη σε όλο αυτό το μουσικό άκουσμα.
Ένα σύμπλεγμα ήχων και μουσικών οργάνων παίρνει σάρκα και οστά. Το πιάνο παντρεύεται με την λύρα και οι παραδοσιακές λέξεις με το έντεχνο αλλά και το παραδοσιακό στυλ και όλα αυτά με πολύ σεβασμό απέναντι στην παράδοση μας. Το λαούτο με την πολίτικη λύρα σε συνεργασία με την κιθάρα καθώς και ένα σύνολο από πολύ ιδιαίτερα μουσικά όργανα σε καλούν να ακούσεις της μοίρας το καλάθι, την δική μου την αλήθεια, το διαμαντένιο όνειρο, τον Απριλομάη, την κόκκινη νυχτερίδα, του φεγγαριού τον μοναχογιό καθώς και τα υπόλοιπα τραγούδια που συμπεριλαμβάνονται μέσα σε αυτό το CD.




Artist: Va
Album: Η δική μου η αλήθεια κρύβεται στα παραμύθια
Year: 2016
Tracks: 08
Size: 117.2 MB
Codec: Mp3 / 320 kbps
Covers: Full




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 HjBdt



1. Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ - ΝΙΚΟΣ ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ) 4.20
2. ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΤΟ ΚΑΛΑΘΙ (ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ)4.12
3. O ΑΠΡΙΛΟΜΑΗΣ (ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΟΥΝΑΛΗΣ) 4.30
4. ΤΟ ΔΙΑΜΑΝΤΕΝΙΟ ΟΝΕΙΡΟ (ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΝΩΛΙΟΥΔΗΣ - ΝΙΚΟΣ ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ) 4.44
5. Η ΚΟΚΚΙΝΗ ΝΥΧΤΕΡΙΔΑ (ΝΙΚΟΣ ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ) 6.55
6. Η ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑ (ΝΙΚΟΣ ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ) 4.04
7. Ο ΝΙΚΟΛΑΣ (ΝΙΚΟΣ ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ) 6.51
8. ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ Ο ΜΟΝΑΧΟΓΙΟΣ (ΝΙΚΟΣ ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ) 4.08



ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 RmY8Z




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Logo




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 MCFyYyM

Αρέσει στον χρήστη krithi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
artageo
Members
Members




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Icon_minitimeΤρι 07 Μαρ 2017, 03:07

thank you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
CRIS
Members
Members




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Icon_minitimeΔευ 24 Απρ 2017, 21:06

THANK'S !!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
CRIS
Members
Members




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Icon_minitimeΔευ 08 Απρ 2019, 01:16

:Α:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
CRIS
Members
Members




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Icon_minitimeΠεμ 09 Μάης 2019, 21:21

:Α:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KOSTRO
Members
Members




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Icon_minitimeΣαβ 11 Μάης 2019, 13:39

efxaristo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
CRIS
Members
Members




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Icon_minitimeΤρι 27 Ιουλ 2021, 23:02

:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zedd
Members
Members




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Icon_minitimeΔευ 02 Αυγ 2021, 08:42

1-1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krithi
Members
Members




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2 Icon_minitimeΤρι 03 Αυγ 2021, 03:28

EVXARISTO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ελληνοφρένεια :: ΝΕΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2014-15-16-
Μετάβαση σε: