Ελληνοφρένεια
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελληνοφρένεια


 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Ενημέρωση από το https://ellhnofrenia.all-up.com Τις τελευταίες ημέρες είχαμε πολλά δυσάρεστα με τις εξελίξεις των filehosts. Αρχικά με το κλείσιμο ενός εκ των μεγαλύτερων file hosting sites του Megaupload, και στην συνέχεια με τις αποφάσεις των Filesonic που πλέον απενεργοποίησε το file sharing και του Fileserve, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κατεβάσεις τίποτε άλλο πέρα από τα δικά σου αρχεία. Για τον λόγο αυτό ζητούμε την κατανόηση και την στήριξή σας. Παρακαλούμε να κατεβάζετε αρχεία από τα άλλα file hosting sites που υπάρχουν σε κάθε ταινία ή cd, μέχρι να μπορέσουμε και εμείς σύντομα να βρούμε κάποια λυση στο πρόβλημα που δημιουργήθηκε. Με εκτίμηση https://ellhnofrenia.all-up.com

 

 ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016

Πήγαινε κάτω 
+3
artageo
ralvla
NEW GREEK
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
NEW GREEK
Uploaders
Uploaders




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Icon_minitimeΤετ 30 Νοε 2016, 12:21


Artist: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ
Album: Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 WF6KvCI

Released: 12/2016
Company: ΑΕΡΑΚΗΣ

CD-Type: Cd Album
Genre: ΕΝΤΕΧΝΟ
Number of tracks: 8

Audio Format: MP3
Quality (bitrate): 320kbs

Συμμετέχουν: Παντελης Θαλασσινος, Δημητρης Ζαχαριουδακης, Μιχαλης Κουνάλης, Γιώργης Μανωλιουδης

Ο Νίκος Ταβερναράκης ασχολείται ενεργά με τον χώρο της μουσικής δεκαεννιά χρόνια μέσα από την σύνθεση τον στίχο, αλλά και από την ερμηνεία. Έχοντας στο ενεργητικό του έξι προσωπικά CD στα οποία έχουν ερμηνεύσει τραγούδια του τόσο σε στίχο όσο και σε μουσική, πολλοί και καταξιωμένοι καλλιτέχνες σε ένα έντεχνοπαραδοσιακό μοτίβο. Ονόματα όπως Π. Θαλασσινός, Ν. Ζιώγαλας, Μ. Πασχαλίδης, Μ. Κώτη, Μ. Τζουγανάκης, Β. Σκουλάς, Β. Σταυρακάκης, Γ. Μανωλιούδης, Γ. Παπαδάκης και πολλοί άλλοι, συγκαταλέγονται μέσα στα μουσικά άλμπουμ του Νίκου Ταβερναράκη. Τραγουδοποιός με ιδιαίτερες ευαισθησίες ντύνοντας τα τραγούδια του με μουσικά χρώματα καλώντας τον ακροατή να συνταξιδέψει μαζί του. Σήμερα έρχεται με ένα ακόμα προσωπικό του CD με τίτλο «Η Δική μου η Αλήθεια Κρύβεται στα Παραμύθια» να μας μιλήσει, να μας ταξιδέψει και να μας κάνει να ονειρευτούμε. Για πρώτη φορά αναλαμβάνει το βάρος της ερμηνείας των τραγουδιών καλώντας μας να γίνουμε συνοδοιπόροι καθώς δίπλα του βρίσκονται ιδιαίτεροι ερμηνευτές όπως ο Παντ. Θαλασσινός , ο Γιώρ. Μανωλιούδης, ο Μιχ. Κουνάλης & ο Δημήτ. Ζαχαριουδάκης. Το CD αυτό περιλαμβάνει οκτώ τραγούδια και μέσα σε αυτά βρίσκονται δυο τραγούδια τα οποία γράφτηκαν όταν γεννήθηκαν τα δυο του παιδιά Η Φραντζέσκα & ο Νικόλας.

Επίσης σε αυτό το CD συμμετέχει και η μικρή του κόρη η Φραντζέσκα με μια απαγγελία δίνοντας την έναρξη σε όλο αυτό το μουσικό άκουσμα.

Ένα σύμπλεγμα ήχων και μουσικών οργάνων παίρνει σάρκα και οστά. Το πιάνο παντρεύεται με την λύρα και οι παραδοσιακές λέξεις με το έντεχνο αλλά και το παραδοσιακό στυλ και όλα αυτά με πολύ σεβασμό απέναντι στην παράδοση μας. Το λαούτο με την πολίτικη λύρα σε συνεργασία με την κιθάρα καθώς και ένα σύνολο από πολύ ιδιαίτερα μουσικά όργανα σε καλούν να ακούσεις της μοίρας το καλάθι, την δική μου την αλήθεια, το διαμαντένιο όνειρο, τον Απριλομάη, την κόκκινη νυχτερίδα, του φεγγαριού τον μοναχογιό καθώς και τα υπόλοιπα τραγούδια που συμπεριλαμβάνονται μέσα σε αυτό το CD.


ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 ULhMmaA
ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 G7Ier63

ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Xs8PlEb

ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Dd05XU3


ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 RxhFufO


ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 2mLSx8L
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ralvla
Members
Members




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Icon_minitimeΤετ 30 Νοε 2016, 17:39

Thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
artageo
Members
Members




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Icon_minitimeΠαρ 02 Δεκ 2016, 09:35

thank you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panlimna
Members
Members




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Icon_minitimeΚυρ 04 Δεκ 2016, 05:41

Thank you!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
CRIS
Members
Members




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Icon_minitimeΠαρ 25 Μάης 2018, 01:52

:Γ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
makis1981
Members
Members




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Icon_minitimeΚυρ 26 Ιαν 2020, 06:57

ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KOSTRO
Members
Members




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Icon_minitimeΤετ 05 Φεβ 2020, 11:01

efxaristo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
CRIS
Members
Members




ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016   ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016 Icon_minitimeΤρι 27 Ιουλ 2021, 23:01

:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 12/2016
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ) (12/2
» ΖΩΪΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΕΛΑ ΜΟΥ (05/2016)
» ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ (2CDS) (06/2016)
» ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ - ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΚΙ ΕΓΩ (07/2016)
» ΑΡΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΣ - ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ [10/2013]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ελληνοφρένεια :: ΝΕΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2014-15-16-
Μετάβαση σε: