Ελληνοφρένεια
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελληνοφρένεια


 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Ενημέρωση από το https://ellhnofrenia.all-up.com Τις τελευταίες ημέρες είχαμε πολλά δυσάρεστα με τις εξελίξεις των filehosts. Αρχικά με το κλείσιμο ενός εκ των μεγαλύτερων file hosting sites του Megaupload, και στην συνέχεια με τις αποφάσεις των Filesonic που πλέον απενεργοποίησε το file sharing και του Fileserve, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κατεβάσεις τίποτε άλλο πέρα από τα δικά σου αρχεία. Για τον λόγο αυτό ζητούμε την κατανόηση και την στήριξή σας. Παρακαλούμε να κατεβάζετε αρχεία από τα άλλα file hosting sites που υπάρχουν σε κάθε ταινία ή cd, μέχρι να μπορέσουμε και εμείς σύντομα να βρούμε κάποια λυση στο πρόβλημα που δημιουργήθηκε. Με εκτίμηση https://ellhnofrenia.all-up.com

 

 ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016

Πήγαινε κάτω 
+2
artageo
NEW GREEK
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
NEW GREEK
Uploaders
Uploaders




ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016   ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 Icon_minitimeΤρι 15 Νοε 2016, 07:17


Artist: ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ
Album: COMPERE

ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 63uellD

Released: 11/2016
Company: PURPLE LILY RECORDS

CD-Type: Cd Album
Genre: ΡΕΤΡΟ-ΕΛΑΦΡΑ
Number of tracks: 13

Audio Format: MP3
Quality (bitrate): 320kbs

Συνθέτης: ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΟΥΓΙΟΥΛ, ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΟΥΖΑΚΗΣ, ΙΩΣΗΦ ΡΙΤΣΙΑΡΔΗΣ, ADLER RICHARD, ROSS JERRY, ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΟΦΑΝΙΔΗΣ, ΑΝΤΩΝΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ (ΝΤΑΛΚΑΣ), ΜΑΡΚΟΣ ΒΑΜΒΑΚΑΡΗΣ, ΔΩΡΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ, ΜΙΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ, ΚΩΣΤΑΣ ΓΙΑΝΝΙΔΗΣ, ΛΟΥΚΙΑΝΟΣ ΚΗΛΑΗΔΟΝΗΣ
Στιχουργός: ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΠΑΔΟΥΚΑΣ, ΜΙΜΗΣ ΤΡΑΙΦΟΡΟΣ, ΚΩΣΤΑΣ ΚΟΦΙΝΙΩΤΗΣ, ΜΑΡΚΟΣ ΒΑΜΒΑΚΑΡΗΣ, ΙΑΚΩΒΟΣ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗΣ, ΑΛΕΚΟΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΣ, ΔΩΡΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ

Ένας διαφορετικός δίσκος που έχει αφετηρία το χθες του ελληνικού τραγουδιού φιλοδοξώντας να φέρει στο σήμερα κάτι από την μαγεία της ατμόσφαιρας των κλασσικών standard και ταυτόχρονα να ενσωματώσει στοιχεία από την jazz και το swing για να υπηρετήσει τα τραγούδια μακριά από μόδες και ταμπέλες.

Μεγάλοι ραδιοφωνικοί σταθμοί της Αθήνας όπως ο Μελωδία 99.2 ,ο Pepper 96.6 ο Ελληνικός 93.2, το B Πρόγραμμα, Ο Βήμα Fm 99.5 και άλλοι τιμώντας τον Δώρο Δημοσθένους έχουν εντάξει εδώ και ένα χρόνο τραγούδια από το νέο του cd που κυκλοφόρησαν σαν single (Δεν σε θέλω πιά, Τα ζηλιάρικα σου μάτια, Που να βρω γυναίκα να σου μοιάζει, Θα θελα να σουνα το ταίρι μου-καθιερώνοντας τα ως ραδιοφωνικές επιτυχίες με σημαντικό air play.

Ας ερχόσουν για λίγο, Η ταμπακιέρα, Θα θελα να’μουνα εκείνος που αγαπάς, Αναπνοή μου ,Σήμερα σε γνώρισα Whatever Lola wants, Δεν είναι Comper σε μουσική Λουκιανού Κηλαηδόνη (στίχοι : Ελεύθερο θέατρο) κι ένα καινούργιο τραγούδι το «Πάει και αυτή η μέρα» σε στίχους και μουσική του ίδιου δίνοντας στο μουσικόφιλο κοινό ένα ολοκληρωμένο album με διαχρονικά ελληνικά τραγούδια περασμένων δεκαετιών σε νέες, πειραγμένες ενορχηστρώσεις, ανανεωμένο ήχο και την σφραγίδα της ερμηνείας του.

Ο δίσκος φιλοδοξεί να γίνει κλασσικός, μια ματιά στο μουσικό παρελθόν που δεν είναι παρωχημένο, ένας επαναπροσδιορισμός στο ρετρό, με προσωπικό στυλ χωρίς επιτήδευση.

Ο χαρισματικός ερμηνευτής αποτυπώνει δισκογραφικά ένα ρεπερτόριο που αποτελεί την βάση των πολύ πετυχημένων παραστάσεων του τα τελευταία χρόνια και συνδέει την μεγάλη αγάπη του για τα ρετρό τραγούδια, την jazz, το swing, τις big band κι όλα όσα ορίζουν ένα σύγχρονο performer στην Ελλάδα του 2016.

Σημείωμα του Δώρου Δημοσθένους για το album: «Απ’τα σκοτάδια μου στην αβάσταχτη ελαφρότητα του είναι μου. Ακροβάτης κι εγώ της αβεβαιότητας των καιρών, θέλησα εδώ και τρία χρόνια να χαρώ κάποιες στιγμές τραγουδώντας, ευελπιστώντας να ξεγελάσω το διάχυτο κλίμα της εποχής. Πάνω κάτω τα κατάφερα ,προσπαθώντας να αποτυπώσω αυτά τα τραγούδια που μου ασκούσαν έλξη και που πότε θέλανε να θυμίζουν το παρελθόν και πότε να πειραματιστούν με το σήμερα. Διάλεξα να βρεθώ στη μέση αυτής της διαδρομής, κρατώντας τη μαγεία της ατμόσφαιρας που προβάλουν αυτά τα τραγούδια και βάζοντας τη δική μου διάθεση, χωρίς ταμπέλες και στερεότυπα. Σας εύχομαι καλή ακρόαση».


ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 ULhMmaA
01 ΑΣ ΕΡΧΟΣΟΥΝ ΓΙΑ ΛΙΓΟ
02 ΑΝΑΠΝΟΗ ΜΟΥ
03 Η ΤΑΜΠΑΚΙΕΡΑ
04 WHAT EVER LOLA WANTS
05 ΘΑ ‘ΘΕΛΑ ΝΑ ‘ΜΟΥΝΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ
06 ΘΑ ‘ΘΕΛΑ ΝΑ ‘ΣΟΥΝΑ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ
07 ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ
08 ΤΑ ΖΗΛΙΑΡΙΚΑ ΣΟΥ ΜΑΤΙΑ
09 ΠΑΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΡΑ
10 ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΩ ΠΙΑ
11 ΣΤΡΩΣΕ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΔΥΟ
12 ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΑ
13 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ (ΚΟΜΠΕΡ)


ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 Xs8PlEb

ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 Dd05XU3


ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 RxhFufO


ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 2mLSx8L
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
artageo
Members
Members




ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016   ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 Icon_minitimeΤρι 15 Νοε 2016, 09:23

thank you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ralvla
Members
Members




ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016   ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 Icon_minitimeΤρι 15 Νοε 2016, 18:04

Thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panlimna
Members
Members




ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016   ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 Icon_minitimeΤετ 16 Νοε 2016, 03:17

Thank you!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melkostas
Members
Members




ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016   ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 Icon_minitimeΠεμ 09 Δεκ 2021, 02:43

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΧΙΛΛΕΑΣ57
Members
Members




ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016   ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016 Icon_minitimeΣαβ 11 Δεκ 2021, 14:53

Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ ΔΩΡΟΣ - COMPERE *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 11/2016
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ - ΟΙ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ 1999-2016 *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 12/2016
» ΣΥΛΛΟΓΗ - SPICY SUMMER COLLECTION 2016 (2CD's) *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 06/2016
» ΣΥΛΛΟΓΗ - GREEK SUMMER & HITS 2016 *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 05/2016
» ΣΥΛΛΟΓΗ - HITS & STARS SUMMER 2016 *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 05/2016
» ΣΥΛΛΟΓΗ - ΘΑΛΑΣΣΑ 2016 *ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ* 06/2016

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ελληνοφρένεια :: ΝΕΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2014-15-16-
Μετάβαση σε: