Ελληνοφρένεια
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελληνοφρένεια


 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Ενημέρωση από το https://ellhnofrenia.all-up.com Τις τελευταίες ημέρες είχαμε πολλά δυσάρεστα με τις εξελίξεις των filehosts. Αρχικά με το κλείσιμο ενός εκ των μεγαλύτερων file hosting sites του Megaupload, και στην συνέχεια με τις αποφάσεις των Filesonic που πλέον απενεργοποίησε το file sharing και του Fileserve, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κατεβάσεις τίποτε άλλο πέρα από τα δικά σου αρχεία. Για τον λόγο αυτό ζητούμε την κατανόηση και την στήριξή σας. Παρακαλούμε να κατεβάζετε αρχεία από τα άλλα file hosting sites που υπάρχουν σε κάθε ταινία ή cd, μέχρι να μπορέσουμε και εμείς σύντομα να βρούμε κάποια λυση στο πρόβλημα που δημιουργήθηκε. Με εκτίμηση https://ellhnofrenia.all-up.com

 

 ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
NEW GREEK
Uploaders
Uploaders




ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016   ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 Icon_minitimeΠαρ 02 Σεπ 2016, 22:50


Artist: ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ
Album: ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ

ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 HQqityw

Released: 09/2016
Company: MINOS-EMI

CD-Type: Cd Album
Genre: ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΡΟΚ
Number of tracks: 10

Audio Format: MP3
Quality (bitrate): 320kbs

Συνθέτης: ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ, ΝΙΚΟΣ ΒΕΛΙΩΤΗΣ
Συμμετοχές: ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ, ΝΙΚΟΣ ΒΕΛΙΩΤΗΣ

Το «Πότε Θα Φτάσουμε Εδώ» κυκλοφόρησε το 2007 και ήταν η δεύτερη συνεργασία του Γιάννη Αγγελάκα με το Νίκο Βελιώτη, μετά τις «Ανάσες των Λύκων». Αυτή τη φορά βασικός πρωταγωνιστής ήταν το τσέλο, που παρήγαγε όλους τους ήχους μέσα από δειγματοληψία και επεξεργασία του Νίκου Βελιώτη, καθώς και οι στίχοι του Γιάννη Αγγελάκα. Η παραγωγή έγινε από τους Νίκο Βελιώτη και Γιάννη Αγγελάκα, Coti K, υπεύθυνο και για τις μίξεις μαζί με τους Τίτο Καργιωτάκη και Χρήστο Χαρμπίλα, ηχολήπτες του άλμπουμ.

ΒΙΒΛΙΟ: ΠΩΣ ΤΟΛΜΑΣ ΚΑΙ ΝΟΣΤΑΛΓΕΙΣ, ΤΣΟΓΛΑΝΕ;
Το «Πως τολμάς και νοσταλγείς, τσόγλανε;» κυκλοφόρησε το 1999. Περιέχει ποιήματα, σχέδια, μικρά κείμενα και διαλόγους, αποφθέγματα, σκόρπιες σκέψεις και στίχους – κάποιοι είχαν ήδη γίνει ή έγιναν τραγούδια σε προσωπικούς του δίσκους, όπως τα «Ποιος Καίγεται Απόψε», «Είδα Έναν Άντρα Να Πέφτει».

ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΑΓΓΕΛΑΚΑ:

Δεν πιστεύω στην γραμμική έννοια του χρόνου, δεν πιστεύω στο παρελθόν, δεν πιστεύω στο μέλλον, το παρόν μου φαντάζει ηδονιστικό για την εν δυνάμει αέναη δυνατότητα που μου προσφέρει να περιφέρομαι πάνω κάτω στον συμπαγή τετραδιάστατο χωρόχρονό συναντώντας τον εαυτό μου σε όλες του τις ηλικίες. Χαίρομαι για την ανατύπωση αυτών των δύο συλλογών κειμένων (“Σάλια, μισόλογα και τρύπιοι στίχοι” και “Πως τολμάς και νοσταλγείς τσόγλανε”} γιατί εκεί μέσα με συναντώ από τα είκοσι δύο μέχρι τα σαράντα. Θα χαιρόμουν ακόμα περισσότερο αν προχωρούσαμε στην ανατύπωση και όλων των “μελλοντικών” μου κειμένων, όμως κάτι τέτοιο προς το “παρόν” φαντάζει τεχνικώς αδύνατον. Είμαι σίγουρος πως γίνομαι κατανοητός τουλάχιστον σε όσους είχαν διαβάσει αυτό το κείμενο πριν το γράψω.

Στο κάτω κάτω δεν λέω και τίποτα περισσότερο από αυτά που λένε οι πρώτοι στίχοι στο “Πως τολμάς και νοσταλγείς τσόγλανε”:

«Πριν αρχίσουν όλα
Είχαν κιόλας αρχίσει
Πριν φτάσω ήμουν ήδη εκεί
Τα ίχνη μου και ο δρόμος προϋπήρχαν
Τ’ ακολούθησα
Βρήκα ένα σπίτι στις φλόγες
Μπήκα μέσα και του ‘βαλα φωτιά»


ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 ULhMmaA
01 ΓΚΡΡΑΟΥΝΓΚ
02 ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ
03 ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΓΡΙΑ ΔΑΣΗ
04 ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ
05 ΕΒΛΕΠΑ ΤΗ ΦΩΤΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΤΑΠΑΝΩ ΜΟΥ
06 ΟΠΩΣ ΞΥΠΝΟΥΝ ΟΙ ΕΡΑΣΤΕΣ
07 Η ΣΙΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΘΗΡΙΟ
08 ΩΚΕΑΝΟΣ
09 ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ
10 ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΟΤΑΜΙΑ


ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 Xs8PlEb

ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 Dd05XU3


ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 RxhFufO


ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 2mLSx8L
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k@pi0s
Members
Members




ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016   ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 Icon_minitimeΚυρ 29 Δεκ 2019, 12:54

thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k@pi0s
Members
Members




ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016   ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 Icon_minitimeΚυρ 29 Δεκ 2019, 12:55

links are broken
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panlimna
Members
Members




ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016   ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 Icon_minitimeΔευ 30 Δεκ 2019, 04:27

Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroskriti
Members
Members




ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016   ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016 Icon_minitimeΔευ 30 Δεκ 2019, 06:52

thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΒΕΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ *ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ* 09/2016
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΟΙ 100°C - ΕΧΩ ΚΕΦΙΑ (05/2022)
» Αγγελάκας Γιάννης & Βελιώτης Νίκος - Λύκοι Λάιβ Στο Ολύμπιον [04/2016]
» ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΟΙ 100°C - ΉΣΥΧΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΓΙΑ ΑΝΕΜΕΛΑ ΛΙΒΑΔΙΑ (12/2016)
» ΤΣΑΝΑΚΛΙΔΟΥ ΤΑΝΙΑ & ΣΠΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΤΗΣ ΒΡΟΧΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ [ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ] 07/2016
» ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ & ΟΙ 100°C - ΕΧΩ ΚΕΦΙΑ (05/2022)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ελληνοφρένεια :: ΝΕΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2014-15-16-
Μετάβαση σε: