Ελληνοφρένεια
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελληνοφρένεια


 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Ενημέρωση από το https://ellhnofrenia.all-up.com Τις τελευταίες ημέρες είχαμε πολλά δυσάρεστα με τις εξελίξεις των filehosts. Αρχικά με το κλείσιμο ενός εκ των μεγαλύτερων file hosting sites του Megaupload, και στην συνέχεια με τις αποφάσεις των Filesonic που πλέον απενεργοποίησε το file sharing και του Fileserve, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κατεβάσεις τίποτε άλλο πέρα από τα δικά σου αρχεία. Για τον λόγο αυτό ζητούμε την κατανόηση και την στήριξή σας. Παρακαλούμε να κατεβάζετε αρχεία από τα άλλα file hosting sites που υπάρχουν σε κάθε ταινία ή cd, μέχρι να μπορέσουμε και εμείς σύντομα να βρούμε κάποια λυση στο πρόβλημα που δημιουργήθηκε. Με εκτίμηση https://ellhnofrenia.all-up.com

 

 Παρε Αριστα στο Κρεβατι

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
μπεμπα
Trial moderators
Trial moderators
μπεμπα



Παρε Αριστα στο Κρεβατι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Παρε Αριστα στο Κρεβατι   Παρε Αριστα στο Κρεβατι Icon_minitimeΔευ 17 Σεπ 2012, 09:50

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Mόνο μία γυναίκα είναι σε θέση να σου πει πού παίρνεις άριστα δέκα και πού πέφτεις κάτω από τη βάση. Ετσι, 1.328 δίνουν τη βαθμολογία των αντρών για το 2012 και στη συνέχεια λένε πώς μπορείς να βελτιωθείς. Μένει να δώσεις τα αποτελέσματα της έρευνας στην κοπέλα σου και να την αφήσεις να γίνει για λίγο η δασκάλα σου.

Εντός κρεβατοκάμαρας

Φαντασία: 6/10
Μπορεί να μη σου το έχει πει ποτέ ευθέως. Το σίγουρο είναι ότι δεν το έχεις καταλάβει από μόνος σου: θέλει περισσότερη περιπέτεια, περισσότερη αδρεναλίνη. Απομονώνοντας τις λιγότερο ικανοποιημένες γυναίκες της έρευνας ανακαλύψαμε ότι δύο στις τρεις παραπονέθηκαν ότι το σεξ είναι βασικά μία από τα ίδια κάθε φορά. Και τότε, αναρωτιέσαι, γιατί δεν ανοίγει το στόμα της να σου το πει; «Ορισμένες φορές, οι γυναίκες νιώθουν παγιδευμένες σε μια ανιαρή σεξουαλική ζωή» λέει η σεξολόγος Gloria Brame, Ph.D. Λόγω κάποιων προτύπων συμπεριφοράς της κοινωνίας μας, οι γυναίκες πολλές φορές έχουν την τάση να μην αναλαμβάνουν δράση, αλλά να είναι πιο παθητικές. Είναι στο χέρι σου να την ενθαρρύνεις να σου ζητεί αυτό που θέλει.
Οι σημειώσεις της δασκάλας
«Δεν έχει ιδέα το πόσο περιπετειώδης μπορώ να γίνω, ωστόσο είμαι τόσο ντροπαλή, που φοβάμαι να πειραματιστώ, γιατί δεν ξέρω πώς να του το ζητήσω». Μαρία, 22
«Θα μου άρεσε να δοκιμάσουμε λίγο πιο βρώμικα κόλπα, αλλά φοβάμαι τι θα σκεφτόταν για μένα αν του το ζητούσα». Στεφανία, 28
Το νέο έτος: Ρίξε το στη μελέτη. Ανακάλυψε στο βιβλιοπωλείο της γειτονιάς σου κάποιο τολμηρό ερωτικό μυθιστόρημα. Ξεφύλλισέ το μέχρι να βρεις την επίμαχη πικάντικη περιγραφή και διάβασέ της την, ώστε να δεις την αντίδρασή της και να της περάσεις έμμεσα το μήνυμα. Ετσι βγαίνουν και οι δύο από τη δύσκολη θέση να ζητήσουν κάτι που μπορεί να φανεί ακραίο στον άλλο, γιατί το κάνει το βιβλίο γι αυτούς.

Παιχνιδιάρικη διάθεση: 8/10
Τι έχει ο Τζουν Λο στην ταινία The Holiday που δεν έχουν πολλοί άντρες; Γοητεία, εξυπνάδα και μια παιχνιδιάρικη διάθεση (συν το ακαταμάχητο λακκάκι στο πιγούνι και την Κάμερον Ντίαζ). Κι όμως, κι ο Τζακ Μπλακ κατάφερε να ρίξει την Kέιτ Ουίνσλετ. Οι αστείοι άντρες παίρνουν άριστα: το 93% των γυναικών δηλώνουν ότι οι παιχνιδιάρηδες άντρες είναι σέξι και το 60% λατρεύει το παιχνιδιάρικο σεξ. «Ετσι οι άνθρωποι είναι πιο πολύ ο εαυτός τους κι εκδηλώνουν καλύτερα τα συναισθήματά τους ο ένας στον άλλο» λέει η Debby Herbenick, Ph.D., σεξοερευνήτρια. Οι περισσότεροι άντρες πέρασαν με καλό βαθμό αυτό το τεστ, αλλά μην εφησυχάζεις, πάντα υπάρχει περιθώριο βελτίωσης.
Οι σημειώσεις της δασκάλας
«Είναι πολύ παιχνιδιάρης, ανοιχτόμυαλος και διασκεδαστικός στο κρεβάτι και η αγκαλιά του είναι η καλύτερη στον κόσμο». Ελίνα, 24
«Το αγόρι μου έχει τόσο τέλεια αίσθηση του χιούμορ, που δεν μπορώ να του αντισταθώ... τον βουτάω και τον πνίγω στα φιλιά, χωρίς καν να κάνει αυτός κάτι για να με προκαλέσει!». Τζένη, 28
Το νέο έτος: Βγάλε την παιχνιδιάρικη πλευρά σου στα προκαταρκτικά πριν μπεις στο ψητό. Σύμφωνα με τη Herbenick, σχεδόν όλα επιτρέπονται: βρυχήσου σαν άνθρωπος των σπηλαίων και πήγαινέ τη σηκωτή έως το κρεβάτι, παίξτε στριπ-πόκερ ή προσποιήσου ότι είναι προπόνηση και μέτρα τις επαναλήψεις. Φρόντισε βέβαια να βάλεις κι εκείνη σε αυτήν την παιχνιδιάρικη διάθεση και βεβαιώσου ότι αντιλαμβάνεται τη δική σου αίσθηση χιούμορ, για να μην έχεις τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα. Οσο πιο χαλαρή είναι τόσο πιο πιθανό είναι να φτάσει σε οργασμό.

Εκτός κρεβατοκάμαρας

Ισορροπία ανάμεσα σε σχέση και καριέρα: 4/10
Εχει βαρεθεί να είσαστε τρεις σε αυτήν τη σχέση: εσύ, εκείνη και η δουλειά σου. Ηταν ένα από τα σημαντικότερα παράπονα που διαπιστώσαμε κάνοντας στις γυναίκες την ανοιχτού τύπου ερώτηση: «Τι λείπει από την ερωτική ζωή σας;». Της λείπει η επικοινωνία, οι συζητήσεις και η μη σεξουαλική φυσική επαφή.
Οι σημειώσεις της δασκάλας
«Είμαστε και οι δύο νέοι και τώρα ξεκινάμε την καριέρα μας. Το μόνο που λείπει από τη σχέση μας είναι να περνάμε χρόνο μαζί». Κατερίνα, 24
«Είμαι χαμηλά στη λίστα των προτεραιοτήτων του. Δουλειά, οικογένεια, φίλοι και στο τέλος εγώ. Τουλάχιστον, έτσι νιώθω». Τάνια, 31
Το νέο έτος: Μπορείς να πάρεις καλύτερο βαθμό, λέει ο Ian Kerner, Ph.D., σεξοθεραπευτής κι ένας από τους συγγραφείς του Love in the Time of Colic, ένα βιβλίο για νέους γονείς. Το να τη βλέπεις στα πεταχτά πολλές φορές μες στην εβδομάδα δεν είναι το ίδιο χορταστικό όσο το να μείνετε οι δυο σας ανενόχλητοι κι απερίσπαστοι έστω και για ένα μισάωρο. Αγνόησε για λίγο το κινητό σου και κλείσε τον υπολογιστή. «Πρέπει να το έχεις πάρει απόφαση ότι θα κλείσεις αυτούς τους θορύβους» λέει ο Kerner. Βεβαιώσου ότι κι εκείνη θα ξεχάσει για λίγο τη δουλειά της.

Υπομονή: 7,5/10
Αυτό το ποσοστό κάνει μπαμ: το 90% των γυναικών δήλωσαν ότι είναι πολύ έως εξαιρετικά σημαντικό το να μπορούν να «συζητούν τα προβλήματά τους ήρεμα κι ελεύθερα». Το 40% των αντρών, όμως, πήραν τη βάση ή και λιγότερο σε αυτήν τη σημαντική κατηγορία.
Οι σημειώσεις της δασκάλας
«Λατρεύω το γεγονός ότι προσπαθεί πάντα να μπει στη θέση μου. Η υπομονή του με κάνει καλύτερο άνθρωπο». Χριστίνα, 27
«Αν μπορούσε να παραμείνει ήρεμος αντί να φρικάρει, θα καταλάβαινε ότι απλώς του μιλάω, δεν έχω όρεξη για καβγά». Πέννυ, 31
Το νέο έτος: Μάθε να αναγνωρίζεις πότε η ατμόσφαιρα μυρίζει μπαρούτι. «Πολύ σπάνια θυμώνουν ταυτόχρονα και οι δύο σύντροφοι» λέει ο Michael Broder, συγγραφέας του Can Your Relationship Be Saved?. «Συνήθως ο ένας λέει κάτι πάνω στα νεύρα του, ο άλλος ανταποδίδει κι από κει και πέρα, ο καβγάς παίρνει σάρκα και οστά». Μπορείτε να συμφωνήσετε για κάποια λέξη-κλειδί, την οποία θα χρησιμοποιείτε όταν η συζήτηση φεύγει εκτός ελέγχου. «Συμφωνήστε ότι, όταν ένας από τους δυο σας πετάξει αυτήν τη λέξη, θα σταματήσετε, θα ηρεμήσετε και θα συνεχίσετε τη συζήτησή σας αργότερα» λέει ο Broder.

Δώρα: 9/10
Μπορεί οι γυναίκες να λατρεύουν το shopping, όμως μόνο το 7% των γυναικών απάντησαν ότι είναι σημαντικό γι' αυτές να τους αγοράζουν ωραία δώρα. Παρόλα αυτά, σε αυτήν την κατηγορία οι άντρες φαίνεται να παίρνουν σχεδόν άριστα. «Οι άντρες νομίζουν ότι οι γενναιόδωρες χειρονομίες μετράνε για 10, όμως μετράνε για 1 ή το πολύ 2» λέει η Lou Paget, σεξοεκπαιδεύτρια και συγγραφέας του βιβλίου How to Give Her Absolute Pleasure.
Οι σημειώσεις της δασκάλας
«Χρησιμοποιεί τα δώρα που μου κάνει ως έναν τρόπο για να μου δείξει πόσο καλός σύντροφος είναι, αλλά δεν αντιλαμβάνεται ότι συνήθως δεν είναι αυτό που με ενδιαφέρει». Τζίνα, 19
«Μου πήρε ένα dvd που είχα αναφέρει ότι ήθελα να δω - με εξέπληξε το ότι το θυμόταν». Καίτη, 27
Το νέο έτος: «Γι' αυτή μετράνε περισσότερο τα μικρά πράγματα που κάνεις κι ας μην το συνειδητοποιείς εκείνη τη στιγμή» λέει η Paget. Κάνε της μασάζ στα πόδια ενώ βλέπετε την αγαπημένη σας εκπομπή στην τηλεόραση. Πάρε ένα παιχνιδάκι για το κουτάβι της. Πώς το εκλαμβάνει εκείνη; Οτι η χειρονομία σου δείχνει πως νοιάζεσαι πραγματικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Παρε Αριστα στο Κρεβατι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΕΛΛΑ - ΠΑΡΕ ΜΕ ΠΑΡΕ ΜΕ (1980)
» 10 πράγματα που πρέπει ο άντρας να αποφεύγει στο κρεβάτι...
» ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ
» Όσα ψοφάει να του κάνεις στο κρεβάτι
» Σεξ: Τα λάθη που αποφεύγει η ατσίδα στο κρεβάτι

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ελληνοφρένεια :: Η ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ. :: Προσωπικές Και Πικάντικες Συζητήσεις-
Μετάβαση σε: